Haberler

07/10/2020
HABER - DUYURU
50 Milyonuncu Epson Yüksek Kapasiteli Mürekkep Tanklı Yazıcı Satıldı

Epson, yüksek kapasiteli mürekkep tanklı yazıcıları (Türkiye dahil pek çok ülkede EcoTank adıyla satılıyor) ilk olarak Ekim 2010'da Endonezya'da piyasaya sürdü. Ardından, bu yazıcıların satıldığı bölgeyi istikrarlı bir şekilde genişleterek 2019 yılı itibarıyla 170 ülke ve bölgeye ulaştık. Sonuç olarak, yüksek kapasiteli tanklı mürekkep püskürtmeli yazıcılarımızın toplam küresel satışları yakın zamanda 50 milyon adete ulaştı. Dahası, mürekkep kartuşlarının ana bileşeni olan plastikten tasarruf ederek, CO2 emisyonlarının, tüm bu ünitelerin kartuş yazıcı olması halinde salınacak CO2 emisyonları ile karşılaştırıldığında yaklaşık 166 bin ton daha düşük olacağını tahmin ediyoruz 1.

Epson, önce gelişmekte olan ülkeler için ürettiği tanklı yazıcıyla daha sonra gelişmiş pazarlara da açılarak yüksek kapasiteli mürekkep deposuna sahip modellerinin her yıl toplam mürekkep püskürtmeli yazıcı pazarının artan bir yüzdesini oluşturduğunu gördü. Sonuç olarak, güçlü marka bilinirliği ve kapsamlı bir ürün yelpazesi ile öne çıkan Epson, arka arkaya on yıl boyunca 2küresel yüksek kapasiteli mürekkep depolu yazıcı pazarındaki en büyük payı korumaya devam etti.

Toplumdaki hızlı değişimler, 2020 mali yılı boyunca ofis ve eğitim baskı ortamlarındaki değişikliklere neden oldu. Tüm segmentlerde, müşterilerimizin baskı maliyetleri ve çevresel etkiler konusunda endişelenmeden baskı almalarını sağlamak için rakiplerimizinkinden çok daha düşük baskı maliyetleri ve rakipsiz çevresel performans sunmaya devam edeceğiz.

E-BÜLTEN
Gelişmelerden haberdar olmak için mail bültenimize kaydolun.