Haberler

20/03/2020
HABER - DUYURU
Ricoh 3D, hayati önemdeki ventilatörlerin üretimine yardımcı oluyor

Ricoh 3D, İngiltere hükümeti ile görüşerek ventilatörlerin kitlesel olarak üretimine  ciddi boyutta katkıda bulununabileceğini belirtti. Ricoh 3D ‘nin ventilatör üretimi için hayati parçaları hızlı ve uygun maliyetle üretmek için kapasite ve teknolojisi bulunuyor.

Bu fikir ilk olarak Sağlık Sekreteri Matt Hancock'un İngiltere üreticilerinin NHS için mevcut makine sayısını artırmak için acilen birlikte çalışması çağrısından sonra ortaya çıkmıştı. Hancock Bay, İngiltere'nin şu anda 5.000 ventilatöre sahip olduğunu, ancak bu sayının çok daha fazlasına ihtiyaçları bulunduğunu ifade etti ve İngiltere’deki üreticileri ellerinden geleni yapmaya davet etti.

Ricoh 3D'de Üretim ve Kalıplama Mühendisliği Lideri Mark Dickin, “Koronavirüs krizi yoğunlaştıkça acilen yeni ventilatörler gerekiyor. Teknoloji ısmarlama parçaları hızlı ve ucuz bir şekilde üretebildiğinden, gerekli parçaların üretiminin bu konuda hayati bir rolü olacaktır. Bu anlamda her şekilde destek olabileceğimizi yetkililere ilettik. Uzman ekibimiz bir an önce gerekli parçaları tasarlamak ve üretmek için hazırdır. Bunlar eşi benzeri görülmemiş zamanlar ve iş dünyasının yanı sıra bireylerin de hayatlarını kurtarmak için mümkün olan her şeyi yapmaları gerekiyor. ” dedi.

İtalya'da bir 3D baskı şirketi, bir hastaneye hastaları solunum makinelerine bağlamak için gerekli olan 100 adet solunum valfını 24 saat içinde tedarik etti. Valflerin üretim maliyeti yaklaşık 9.000 £ 'dır, ancak 3D baskı ile her biri 1 £' dan daha düşük bir maliyetle üretilebilmektedir.

Ricoh 3D, binlerce insan için yaşam koşullarını daha iyi hale getiren tıbbi projelere önceden beri katılıyor. Bu projelerden bazıları, ayak bileği ayak ortezleri için bir manivela menteşe mekanizmasının geliştirilmesi ve operasyondan önce 3D baskı kullanılarak taranmış ve en ince detayına kadar taklit edilmiş uzuvları göremeye yarayan devrim niteliğindeki yeni teknolojilere olan katkısıdır. Ayrıca Cerrahi aletler de AM kullanılarak üretilebilmekte ve tipik olarak karmaşık operasyonlar için kullanılabilmektedir.

E-BÜLTEN
Gelişmelerden haberdar olmak için mail bültenimize kaydolun.