Haberler

20/03/2020
HABER - DUYURU
Covid-19 (Korona Virüsü) ile ilgili bilgilendirme

8 Ocak 2020 tarihinde, Covid-19 için bir Ricoh Grubu Kriz yönetimi ekibi oluşturulmuştur. Ricoh’un devam eden kriz durumuna reaksiyonu Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Japonya Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı’nın rehberliğine göre yürütülecektir.

Ricoh Ltd, Covid-19'un (korona virüsü) patlak vermesiyle ilgili gelişen durumu aktif olarak izlemekte ve aşağıda belirtilen politikalara göre kararlar almaya devam etmektedir.

Ricoh Grubu Politikası

Ricoh olarak aşağıdakiler de dahil olmak üzere ilgili karşı önlemleri halihazırda uygulamaya başlamış bulunuyoruz;

  • Öncelikli odak noktamız olarak tüm çalışanların ve ailelerinin refahını korumak.
  • Durumun önlenmesini ve / veya kontrol altına alınmasını destekleyerek, potansiyel sosyal etkiyi dikkate almak.
  • Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu hizmet ve ürünleri sürekli olarak sunmaya devam etmek için her türlü çabayı göstermek.
  • Etkilenen bölgelerde işlerimizin sürdürülmesi için gereken destek ve yardımları sağlamak.

Ricoh Mühendisleri, Servis personeli ve tesis içi Ricoh personeli

Covid-19'un Ricoh mühendisleri, servis personeli veya müşteri tesislerinde çalışan sahadaki Ricoh personeli üzerindeki yayılmasının yol açabileceği potansiyel olumsuz etkileri azaltmak için aktif olarak iş sürekliliği planlarını hayata geçiriyoruz.  
 
Ricoh, farklı çalışma koşullarına uyum yeteneğimizi desteklemek için esnek ve dirençli bir altyapı oluşturmaya büyük yatırım yapmıştır ve durum geliştikçe müşterilerimize mükemmel hizmet seviyeleri sunmaya devam etmek için her türlü çabayı göstermekte kararlıdır. Çalışanlarımız, kendilerinin güvenlik ve sağlıklarını ön planda tutmak için Dünya Sağlık Örgütü ve yerel yönetimin rehberliğini sürekli izlemektedir.

Sarf malzemeleri ve yedek parçalar

Ricoh yeterli seviyede yedek parça ve malzeme envanteri bulundurmaktadır Şu anda herhangi bir aksaklık öngörülmemektedir ve devam eden bu küresel durum, Ricoh tarafından aktif olarak izlenmeye ve gözden geçirilmeye devam edecektir.

Ricoh halihazırds günlük yedek parça sevkiyatı yönetmeye devam atmektedir. Ayrıca, yedek parça tedarik zincirinin herhangi bir şekilde etkilenmesi durumunda olası eksiklikleri gidermek için beklenmedik durum planları da hazır bulunmaktadır.

Yeni Ürünlerin Temini

Ricoh, yeni ürünlerin temini konusunda çok güçlü bir tedarik zinciri yapısına sahiptir ve mevcut durumda yeni ürünlerin siparişinde herhangi bir aksaklık öngörülmemektedir. Yerel kısıtlamalara bağlı olarak yeni ürünlerin kurulumunu uygun şekilde desteklemek için müşterilerle birebir çalışmalar sürdürülmektedir.

Toner Tedariği

Tüm Ricoh yazıcılar için tonerlerimizin büyük kısmı Japonya'da üretilmekte ve İngiltere'de şişelenmektedir. Tüm tonerlerin güçlü bir şekilde tedariği sürdürülmektedir ve siparişler düzenli olarak alınmaya devam atmektedir.

Cihaz Temizliği ile ilgili Müşterilerimize Öneriler

Ricoh cihazları ofisinizdeki diğer elektronik cihazlara benzer. Lütfen temizlemeden önce cihazınızı kapatın. Dış kapakların ve ekranların statik olmayan, tiftiksiz bir bezle temizlenmesini öneririz. Antibakteriyel sprey, statik olmayan tüy bırakmayan bir bezle kullanılabilir, ancak cihazın içine sıvı girmesi dahili bileşenlere zarar verebileceğinden doğrudan cihazın yüzeylerine veya bileşenlerine püskürtmeyin.

Ricoh ‘un Çin Halk Cumuriyeti Tesisleri

Ricoh Grubu’nun Çin'de Ar-Ge'ye odaklanan tesislerden tasarım, üretim, satış ve hizmete kadar 17 adet yan kuruluşu bulunmaktadır. Çin ve yerel yönetimlerin ilgili bildirilerine uygun olarak iştiraklerimiz faaliyete devam etmektedir.

Ricoh Grubu Çalışanları

Ricoh çalışanlarımızın refahı büyük önem taşımaktadır ve virüsün yayılmasını azaltmak için gerekli her türlü tedbir Ricoh Grubu tarafından alınmaktadır. Ricoh, geniş bir küresel alanda faaliyet gösteren bir şirkettir ve faaliyet gösterdiğimiz her yerde, sorumlu bir şekilde hareket etmemizi ve güvenliği ilk sıraya koymamızı sağlamak için Dünya Sağlık Örgütü ve yerel yönetimlerin rehberliğini yakından takip ediyoruz. Tüm faaliyetlerimize sorumlu bir yaklaşımın sağlanması için ilgili ülke makamlarının talimat ve tavsiyelerini  takip etmeye devam edeceğiz.

Durumu izlemeye devam ettikçe, olası değişiklik veya gelişmeler hakkında güncel açıklamalarda bulunacağız.

Lütfen olası bir soru veya sorunlarınız için 0 212 270 96 00 numaralı telefonu arayınız.

E-BÜLTEN
Gelişmelerden haberdar olmak için mail bültenimize kaydolun.